Buckland Rings’te 2000 Yıllık Orman Köyü Bulundu

Güney İngiltere’nin Lymington kentinde bulunan Buckland Rings tepelerinde yapılan yüksek teknoloji destekli araştırmalar, kalenin surlarında 2.000 yıllık ev bulgularını ortaya çıkardı.

Araştırmalara, New Forest National Park Authority, yerel gönüllüler ve Bournemouth Üniversitesi’nden öğrenciler katıldı.

Modern Lymington’ın ataları sayılan bu topluluk, avcılık ve çiftçilikle uğraşmış ve toprak temelli yuvarlak yapılı ahşap binalarda oturmuşlardı.

New Forest National Park Authority kurumuna bağlı arkeolog Lawrence Shaw, “Buckland halkaları, bir zamanlar Lymington’un üzerinde yükselen ve hatta denizden görülebilecek, muhteşem bir şekilde korunmuş bir tepedir. Bu proje, bu tarihi kentin kökenlerine geri dönüp binlerce yıl önce insanların nasıl yaşadığını görmemizi sağladı. Erken Lymington’la ilgili daha detaylı bilgileri ortaya çıkarmak ve yerel topluluğun bu büyüleyici site hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için araştırmamıza devam etmeyi umuyoruz.” dedi.

Bu çalışmalarda, Bournemouth Üniversitesi arkeoloji öğrencisi Josie Hagan’ın yaptığı bir iş yerleştirme projesi de kullanıldı. Bölgede yedi adet ev yapısı keşfedildi.

Kaynak: New Forest National Park

Facebook Comments
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Paylaşmak güzeldir!

Yeniden doğsam arkeolog olurdum ama arkeolog değilim.

Yazar: havina

Yeniden doğsam arkeolog olurdum ama arkeolog değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir