Arkeo-TR Yenilendi!


04 Mart 2008’de güzel bir bahar günü yayın hayatına başladık. Dile kolay 9 güzel yıl geçmiş aradan. Sponsor desteği almadan, kendi yağımızla kavrulurak bugünlere geldik. Bie elin parmaklarını geçmeyecek arkeoloji aşığı gönüllüyle sanal alemde nice öğrenci kardeşimize yol gösterdik. Yeri geldi akademisyenlerin ders notlarında kaynak gösterildik, gururlandık. Yeri geldi arkeoloji meraklılarına ışık olduk. Ama 9 yıl kesintisiz devam ettik. Ki bu bir gönüllü projesi olarak bizce büyük başarı.

Uzunca bir zaman atıl durumdaydık ama yayınımız kesilmedi. Kurucu arkadaşları hayat başka yerlere savurdu. Yollarımız ayrıldı. Bizden çok sonraları çıkan başkaca arkeoloji siteleri oldu, ama onlar başkaydı. :)

Derken bir dostumun tavsiyesi ile yılların emeği caanım sitemize ufak tefek dokunuşlar yaptım. Zamanın teknolojisine ayak uydursun diye arayüzünü farklı platformlarla uyumlu hale getirdim. Artık sitemize hem bilgisayarınızdan, hem tabletinizden, hem de akıllı telefonlarınızdan aynı rahatlıkta gireceksiniz. Elimden geldiğince kullanıcı dostu hale getirdim sitemizi. Umarım beğenirsiniz, zira biz beğendik.

Ha unutmadan… Birazcık da reklam koyduk sayfalara. Naçizane, epey büyümüş sitemiz, masrafı da öyle…

Facebook Comments
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Yazar: sonerium

"Işık Ülkesi"nde doğdu. Bilgisayar, internet ve teknoloji dünyasından artan zamanlarda yarım zamanlı arkeolog.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir